Znani aktorzy

Znani aktorzy

Wielu młodych ludzi oczywiście rodzaju męskiego widzi swą karierę w aktorstwie. Kiedyś w naszym kraju, jak i innych europejskich krajach, aby zostać aktorem trzeba było skończyć szkołę aktorską, ale współcześnie nie jest to wymagane. Jak wiadomo współcześnie co przywędrowało z Amerykańską modą organizuje się castingi. Na taki casting może udać się każdy, aby spróbować swoich sił w jakiejś roli. Jeśli jego gra i fizjonomia zostaną dostrzeżone przez reżysera i będą odpowiadać do scenariusza, to zostanie zaangażowany do danego filmu i już jest aktorem. W amerykańskim filmie kiedyś trzeba było być naprawdę dobrym, aby zaistnieć w filmie, jednak dzisiaj tak naprawdę może to być jednorazowa przygoda. Jeśli widzom nie spodoba się gra danego aktora to praktycznie z dnia na dzień staje się nikim, albo próbuje swoich sił w modzie lub innej branży rozrywkowej. Od zarania trzeba było mieć talent, aby zostać dobrym aktorem i ukończone odpowiednie szkoły gdzie uczono, jednak amerykanie pokazali, że można też być samoukiem i stać się wielkim jak chociażby Ronald Regan. Do znanych aktorów należeli i należą Tom Hanks, Sharukh Khan, Kelvin Costner, Tom Cruise, Michael Douglas, Al Pacino.

Tom Hanks

Jest amerykańskim aktorem, reżyserem i producentem filmowym. Dwa razy z rzędy zdobył statuetkę Oskara. Debiut swój rozpoczął od rzucenia szkoły i zaangażowania do Riverside Theater, gdzie zadebiutował w Poskromieniu złośnicy. Później już szybciej był angażowany do różnych ról. Występował tez na ekranie w Wieczorze Kawalerskim, Skarbonce. Był uznawany za komika, ale po filmie „Filadelfia” zmieniło się to. Zagrał w „Forrest Gump”, a jako reżyser zadebiutował filmem Szaleństwa młodości”. Ostatnio bardziej poświęca się produkcji filmów. Jest wielbicielem serialu Star Trek.

Sharukh Khan

Jest jednym z najpopularniejszych aktorów Hollywood, zdobywca Nagrody Filmfare dla najlepszego aktora. Jest aktorem indyjskim i producentem filmowym. Jest mężem Gauri Khan i ojcem dwójki dzieci. Jest muzułmaninem, a swoją karierę rozpoczął w teatrze. Posiada własną markę perfum, jest też twórcą wielu produktów, ale najczęściej jest kojarzony z koncernem Pepsi. Prowadzi indyjską wersję milionerów w telewizji. Występuje w bardzo wielu filmach indyjskich co dało mu wiele nagród dla najlepszego aktora. Śpiewa też piosenki bez playbacku w filmach.

Kevin Costner

Amerykański aktor, reżyser i producent filmowy. Ma korzenie, angielskie, irlandzkie, niemieckie i indiańskie. Nie pracował prawie sześć lat czekając na rolę filmową i wreszcie zagrał w psychodramie” Wielki chłód”. Następna rola w westernie”Silverado” okazała się początkiem kariery. Zdobył wiele nagród w tym dwa Oskary i Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie. Jego największa rola, to w westernie „Tańczący z wilkami” i „Wodny świat”. Jego urok osobisty doceniany jest w wielu rolach zarówno romantycznych, jak i historycznych.

Tom Cruise

Prawdziwe nazwisko to Thomas Cruise Mapother IV jest amerykańskim aktorem i producentem filmowym. Jak się podaje najbardziej wpływowym człowiekiem show-biznesu. Jego początek kariery to występ w „Ryzykowny interes” i nominowanie do Złotego Globu. Światową sławę zdobył rola pilota Maverick’a w filmie „Top Gun”. Karierę filmową rozpoczął w melodramacie Franco Zeffirelliego „Niekończąca się miłość”. Występował też z Patrickem Swayze u Francisa Forda Coppoli. Żonaty z Katie Holmes, z którą ma córkę. Uważany jest za jednego z przystojniejszych aktorów amerykańskich.

Michael Douglas

Jest amerykańskim aktorem, reżyserem i producentem filmowym. Jest synem Kirka Douglasa i Diany Dill. Ojciec legenda amerykańskiego kina. Karierę zapoczątkował jako asystent reżysera westernu „Ostatni kowboj”. Odniósł ekranowy sukces w wielu filmach jak „Klejnot Nilu” czy „Wojna Państwa Rose”. Zdobył wiele Oskarów dla najlepszego aktora, za najgorszego aktora, jak i za producenta filmowego. Jest obecnie żonaty z aktorką dwadzieścia pięć lat młodszą od siebie Catherine Zeta-Jones i ma dwoje dzieci. Uważany jest za jednego z lepszych aktorów na świecie.

Al Pacino

Urodził się we włoskiej rodzinie emigrantów w Nowym Jorku. Uczęszczał do Szkoły Aktorskiej, którą porzucił, aby przenieść się do Herbert Berghof Studio. Pierwszą rolę zagrał w obrazie ”Narkomani”. Największą sławę przyniósł mu „Ojciec chrzestny”, jak i nominację do Oskara. Jest wielkim aktorem, a każda następna rola tylko to potwierdzała. Jego role przyciągają fanów do kin. Otrzymał tez nagrodę w Cannes dla najlepszego aktora. Ceniony jest za swój urok, umiejętności aktorskie i charakterystyczny akcent włoski.

Back To Top