Znane aktorki

Znane aktorki

Jak wiadomo aktorkami zostają kobiety, które potrafią odgrywać specjalne role. Aby zostać aktorką kiedyś kończyło się specjalne szkoły aktorskie zazwyczaj czteroletnie, ale dzisiaj nie jest to już konieczne. Często się zdarza, że aktorką zostaje dziewczyna nie mająca wcale wykształcenia. W dzisiejszych czasach należy pamiętać, że reżyserzy często robią castingi i podczas nich wybierają dziewczynę, którą chcą obsadzić w danej roli. Nie musi mieć wcale studiów aktorskich, a często się zdarza, że wystarczy ładna buzia i angaż załatwiony. Jednak znani reżyserzy korzystają często ze sprawdzonych aktorek, z którymi już pracowali. Takie rozwiązanie i moda przyszły do Europy z dalekiej Ameryki, gdzie jest to rozpowszechnione. Jednak należy wiedzieć, że dzisiejsi reżyserzy szukają ciągle nowych ładnych twarzy, które nie opatrzą się tak szybko. Dlatego ciężko jest zostać aktorką w dzisiejszych czasach. Łatwiejsze życie mają aktorki teatru, które najczęściej mają angaż na dłuższy czas. Życie aktorki jest ciężkie i należy też liczyć się ze wścibstwem osób postronnych jakimi są obecnie paparazzi.

Meg Ryan

Jej właściwe nazwisko to Margaret Mary Emily Hyra. Jest aktorką ról w komediach romantycznych. Pracowała jako modelka i studiowała dziennikarstwo. Prawdziwą sławę przyniósł jej film „Kiedy Harry poznał Sally”. Adoptowała dziewczynkę z Chin, Disy True. Jest znana z wizerunku kobiet uśmiechniętych i zadowolonych. Jest bardzo znaną aktorką z filmu ”Masz wiadomość”. Jednocześnie podziwiać ją można przede wszystkim w rolach romantycznych, na przykład u boku Toma Hanksa. Na przykład popularny był „Francuski pocałunek”. Posiada charakterystyczny chód i wyraz twarzy.

Preity Zinta

Aktorka Bollywood, Hollywood oraz filmów angielskojęzycznych. Ukończyła psychologię kryminalną i zadebiutowała w filmie „Dil Se”. Występowała na światowym Turne. Wystąpiła i nadal występuje w wielu filmach, jest też nagrodzoną dla najlepszego aktora. Jest wszechstronną aktorką, oprócz grania potrafi też śpiewać i tańczyć, co nie każdy w dzisiejszym świecie z aktorów potrafi. Ceniona jest za swój kunszt aktorski, urok osobisty i wybieranie dosyć kontrowersyjnych scenariuszy dla swoich kolejnych ról.

Barbra Streisand

Jej prawdziwe nazwisko to Barbara Joan Streisand urodzona w nowojorskiej rodzinie żydów. Kiedy zmarł jej ojciec miała 15 lat, a po maturze śpiewała po nocnych klubach Nowego Jorku. Wystąpiła w musicalu na Broadway’u, który okazał się wielkim hitem. Zyskała kontrakt płytowy i sławę oraz nagrodę Grammy. Zrobiła oszałamiającą karierę jako aktorka w musicalach Ziegfried Follies. Zagrała w musicalach takich, jak „Miłość ma dwie twarze”, „Hello Dolly”, „Niepokorni”, „Poznaj moich rodziców”, „Książę przypływów”, „Zabawna dziewczyna”, „Narodziny gwiazdy” i wiele innych. Ostała wiele nagród Oskara dla najlepszej aktorki. Jest wszechstronnie uzdolniona, gra i śpiewa, tańczy. Śpiewała też z Celin Dion.

Sandra Bullock

Amerykańska aktorka, producentka, córka niemieckiej śpiewaczki operowej. Dzieciństwo spędziła w Niemczech, a później przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie ukończyła college. Grywała w broadwayowskich przedstawieniach. Jednak najbardziej zapamiętana jest z komedii ”Ja Cię kocham, a ty śpisz”. Została za nią nominowana do Złotego Globu w kategorii jako najlepsza aktorka w musicalu lub komedii. Zagrała w thrillerze „System”, gdzie umocniła swoją pozycję dzięki jego dużej popularności. Grała też u boku Hugh Granta, za co dostała po raz pierwszy piętnaście milionów dolarów i trafiła na listę najlepiej zarabiających kobiet w Hollywood. Miała liczne nominacje do nagród filmowych.

Jodie Foster

Jest amerykańską aktorką nominowaną do wielu nagród i zdobywczyni Oskara. Debiutowała na ekranie w wieku trzech lat jako uczestniczka wielu reklamówek. Później grała w wielu serialach telewizyjnych, a pierwszą rolę poważną zagrała w filmie „Taksówkarz”, za który dostała Oskara. Grała w takich filmach, jak „Milczenie owiec”, „Alicja już tu nie mieszka”, „Nell”, „Anna i król”, „Odważna” i inne. Jako reżyserka wyreżyserowała takie filmy, jak „Tate-mały geniusz”, „Wakacje w domu” itp. Założyła wytwórnię filmową Egg Picture. Ma blizny na plecach i brzuchu po paszczy lwa.

Katie Holmes

Inaczej Katie Noelle Holmes jest amerykańską aktorką i zasłynęła rolą Joey Potter w filmie „Jezioro marzeń”. Udział w tym serialu uczynił ją gwiazdą. Jest żoną Toma Cruise’a. Występuje w komediach, jak i bardzo psychologicznych filmach. Jest też aktorką telewizyjną. Bierze też udział w reklamach. Zainteresowała się religia scjentologiczną podobnie, jak jej mąż. Mają dwoje dzieci. Uwielbiana jest za swoją urodę przede wszystkim, ale również ze względu na dobre aktorstwo, miłą aparycję, lekko dziewczęcą naturę.

Więcej można przeczytać na: zyciorysy.info – Biografie znanych aktorek i aktorów

Back To Top