Czarna magia

Czarna magia

Tym terminem określa się swoiste praktyki magiczne, które przede wszystkim stosowane są w złych intencjach. Wykorzystuje ona często złe siły demoniczne. Wykorzystują one siły zła i ciemności dla osobistych celów osoby wykorzystującej ową czarną magię. Od wieków przyjmowano stosowanie podziału na białą (dobrą) i czarną (złą) magię, jednakże wielu współczesnych magów nie stosuje rozróżnienia na kolory magii przyjmując po prostu, że magia jest swoistym narzędziem i zależnie od jego stosowania zgodnie z wolą danego maga, czarownika itp. może być ona stosowana do dobrych lub złych celów. Islam z kolei twierdzi, że typowa czarna magia naprawdę istnieje w swojej „czystej” postaci. Między innymi polega ona na współpracy z dżinnami. Muzułmanie mają zakazane kontakty z dżinnami i jakimikolwiek siłami magii. Należy przyznać, że logicznym wydaje się wytłumaczenie, że czarną magią są wszystkie działania opierające się na złej woli czyniącego, a które służyć mają wyrządzeniu szkody innej osobie.

Voodoo

Jest to swoista religia afroamerykańska. Stosowna jest ona przede wszystkim na Haiti, a także na południu Stanów Zjednoczonych. Inne nazwy to Vodun, Vodoun oraz Sevi Lwa. Czasami wlicza się w to również Hoodoo. Głównym założeniem jest tutaj stosowanie wierzeń ludów zachodnioafrykańskich w połączeniu z Religą katolicką i spirytyzmem. Z Haiti przeniosło się Voodoo do USA wraz z niewolnikami z Afryki. Voodoo wyznaje wiarę w jednego Boga (Bon Dieu), ale nie oddaje się już czci. Wierzy się jednocześnie w miejscowych, głównie afrykańskich duchów, które utożsamiane są z katolickimi świętymi. Głównym elementem są tutaj rytuały opętania, gdzie ważne są bębny poprzez które wchodzi się w trans, kiedy to duchy opanowują jedną lub więcej osób. Szamani często używają też laleczek voodoo dla uzdrowienia lub rzucenia klątwy na wybraną przez siebie osobę.

Rzucanie uroków

Nawet współcześnie wierzy się w rzucanie uroków. Objawia się to na przykład nagłym pogorszeniem stanu zdrowia danej osoby, na którą został rzucony urok, zniekształcenie ciała, dziwne zdarzenia losowe itp. Rzucić urok można świadomie i perfidnie bądź też nieświadomie. Nawet myśl czasami może spowodować efekty zgodne z rzuceniem klątwy na kogoś. Istnieją współcześnie liczne książki, w których opisane są różnego typu uroki, sposoby na ich rzucanie, jak i uwalnianie się z nich, niektóre nawet bardzo skomplikowane.

Szamani

Są to osoby o funkcjach religijnych, które utrzymują rzekome więzi, relacje z istotami nadludzkimi, duchami przodków, demonami, bóstwami itp. Dawniej szamaństwo kojarzone było tylko i wyłącznie z obszarem środkowej Syberii, a obecnie występuje w różnych wierzeniach i to na wszystkich kontynentach. W wielu przypadkach szamani posługują się dodatkowo licznymi bębnami, piórami, środkami odurzającymi i innymi atrybutami, zależnie od epoki, regionu czy kultury. Nie jest to religia, ale bardziej element wierzeń animistycznych, lokalnych, obyczajowych.

Dżinny

Według religii muzułmańskiej są to swoiste duchy i demony, które powstały z ognia bez dymu, tak zwanego czystego ognia. Posiadają one nadnaturalną moc, mogą być niewidzialne, ale mogą też przyjmować dowolną postać człowieka, zwierzęcia lub potwora. Z reguły są one wrogie człowiekowi. W większości określa się ich jako mieszkańców pustyń. Uznaje się je również jako tak zwaną trzecią kategorię istot rozumnych, które zostały stworzone przez Boga, obok ludzi i aniołów. W wierzeniach muzułmańskich można też dokonać podziału na dżinny dobre i złe. Pierwsze służą Bogu i pomagają ludziom, głównie prorokom, a złe, czyli sile, ghule oraz ifryty, tylko szkodzą. Czasami do dżinnów zalicza się również samego Szatana.

Odczynianie

Współcześnie powraca wiara w różnego typu rytuały magiczne, a w tym rzucanie klątw i uroków. Dlatego też wraca się do ich odczyniania. Można na przykład stosować patrzenie w odpowiedni sposób i w odpowiednim czasie w lustro, wiązanie czerwonych kokardek w sypialni bądź noszenie jej przy sobie (najlepiej na lewym nadgarstku). Można też oczyścić dane pomieszczenie poprzez palenie kadzidełek, na przykład szałwii w płomieniach białej świecie lub też odprawianie specjalnych rytuałów magicznych, których głównym celem jest odczynienie zła, które zostało na nas lub naszych najbliższych (lub dane miejsce) rzucone. Odczyniać można samodzielnie, z pomocą specjalnych szeroko obecnie dostępnych książek, bądź też z pomocą wróżek, przedstawicieli reiki lub szamanów czy czarowników współczesnego świata.

Back To Top