Magiczne liczby

Magiczne liczby

Jak od wieków wiadomo już starożytni uważali liczby za magiczne, które zawierają w sobie zakodowane prawdy. Liczby były używane do kodowania cyfr lub liczb. Dawały one do wynajdywania różnych mistycznych znaków lub symboli, zaklętych w konkretnych liczbach. W takim traktowaniu liczb celowali rachmistrze arabscy. Arabscy rachmistrze i tureccy układali tak zwane chronogramy, czyli krótkie zdania upamiętniające pewne wydarzenia i zapisane tak, aby wartości liczbowe dawały datę jakiegoś wydarzenia. Podobnie Rzymianie oddawali się numerologii. Uważali oni, że wszystko jest zawarte w imieniu i jest równe sumie liczb. Jak się też okazuje nawet Antychryst ma liczby, numeryczny symbol 666. Do magicznych liczb niektórzy zaliczają 77, 99, 55, 13. Większość z ludzi uważa, że trzynastka jest liczbą pechową, a jeśli jeszcze wypadnie w piątek to podwójnie. Niektórzy natomiast są zdania, że przynosi im szczęście. Wszystko zależy od tego, jak to widzimy sami. Często nasze odczucia potęgują jeszcze przesądy, które dopingujemy. Ale są i tacy, którzy wcale nie zwracają na nie uwagi.

13

Liczba ta oznacza nieszczęście i nikt nie zastanawia się obecnie nad przyczyną. Obecnie ten przesąd jest tłumaczony przez Ostatnią Wieczerzę w której uczestniczyło trzynaście osób. Przed Chrystusem wiązało się to z wierzeniami starożytnymi, gdzie los trzynastu bóstw był nie do pozazdroszczenia. Ludzie przesądni unikają domów i pokoi z tą numeracją i w tym dniu nie chcą poznawać żadnych i podejmować żadnych decyzji, ani podejmować istotnych działań. Jeśli trzynasty zaś wypada w piątek uważany jest za podwójnie pechowy.

7

Jak się okazuje liczba ta jest szczęściem i marzeniem. Od starożytności jest uważana za liczbę rządzącą głównymi rytmami życia na ziemi. Jest ściśle powiązana z cyklem księżycowym, który składa się z czterech faz, z których każda trwa siedem dni. Stad miesiąc z czterema tygodniami, po siedem dni każdy. Jest to liczba kompletności, czyli liczba znanych planet, siedmiu metali, siedmiu dni tygodnia, siedmiu tonów w skali muzycznej, siedmiu samogłosek w alfabecie greckim, siedem cudów świata, siedem sakramentów, siedem grzechów głównych. Zawiera klucz do zasadności rytmów wszechświata. Dlatego numerolodzy bardzo dobrze traktują siódemkę. A jeszcze podwójna siódemka to pewne szczęście.

3

Liczba trzy podobnie jak siódemka jest liczbą szczęśliwą. Suma jedynki i dwójki jest liczbą szczególną czyli doskonałą. Jest liczbą Boga, a symbolem jest trójkąt, co oznacza siły niebiańskie i pracę duchową. Jest też symbolem magii i intuicji i sił twórczych, które sprzyjają radości. Przedstawia też czas, czyli przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Jest ukazaniem się przeistaczania tego, co już jest znane w to, co nowe i nieznane. Związki z tą liczbą mają na przykład: początek, środek i koniec; niebo, ziemia i piekło, a także wiara, nadzieja i miłość.

9

Liczba ta jest liczbą uczuciową. Poprawia nastawienie do życia, ma moc pomagania innym. Nastawia na lojalność i zaufanie. Osoby urodzone w tej liczbie nastawione są na mądrość altruizm, tolerancyjność, opiekuńczość. Liczba dziewięć sprzyja intuicji i pomysłowości. Idealizuje otoczenie w tym miłość. Osobom z pod tej liczby ciężko jest jednak stworzyć układ partnerski, bo są bardzo wymagające. Jest też liczba doskonałą po trójce ze względu na potrójność liczby trzy, co oznacza jednocześnie potrójne wzmocnienie samej magii liczby trzy.

Liczby podwójne

Zalicza się do nich wszystkie liczby dwucyfrowe zawierające w sobie podwojenie tej samej cyfry jak chociażby jedenaście, dwadzieścia dwa, trzydzieści trzy, czterdzieści cztery itd., z czego te pierwsze cztery określane są jako liczby mistrzowskie. Dają one bogaty życiorys moc tworzenia, możliwość wpływania na innych, umiejętność poznania świata. Jeśli ktoś urodził się w takiej liczbie powinien być swoistym przewodnikiem dla innych, szerzyć pomoc i wsparcie. Umieszczany na tablicach rejestracyjnych samochodów mają zapewnić szczęśliwą podróż i ochronę przed wypadkami.

Numerologia

Jest to prognozowanie z liczb, gdzie numer domu czy litery ma związek z losem. Jest uważana przez naukowców za pseudonaukę nie mającą żadnych racjonalnych ani eksperymentalnych podstaw. Przedmiotem numerologii są nie tylko liczby, ale też i liczby własne poprzez numerowanie alfabetu i ich sumowanie. Ten sam wyraz zapisany w różnych językach może dawać inny magiczny numer. Według sumerologów nic nie dzieje się przypadkiem. Dusza człowieka stępuje w ciało, aby się doskonalić. W numerologii sumuje się cyfry danej liczby. W ten sposób można poznać co niesie nam następny rok i jakie przeznaczenie jest dla naszego imienia lub nazwiska. Liczba urodzenia determinuje cechy osoby.

Back To Top