Wróżby

Ostatnio coraz popularniejsze stają się wszelkiego typu wróżby. Wyróżnia się ich wiele rodzajów. Wielokrotnie określone wróżki posiadają specjalność w konkretnych sposobach wróżenia. Oczywiście należy mieć świadomość, że nie zawsze to, co wróżka przewidzi, sprawdza się. Jednocześnie mamy przecież zawsze wolną wolę i możemy częściowo przynajmniej wpłynąć na swoją przyszłość, zmienić ją. Wyróżnia się między innymi wróżby andrzejkowe, które w wielu przypadkach związane są z popularnymi w świecie przesądami. Ponadto najpopularniejsze są wróżby karciane, z których słyną wszelkiego typu wróżki na miejscu, telefoniczne, telewizyjne i wiele innych. Najpopularniejszymi kartami jest Tarot bądź zwykłe karty do gry. Ponadto wróżyć można też z wahadełka, ze szklanki i umieszczonego na nitce przedmiotu, na przykład obrączki, z kart domina, kości do gry, fusów kawy lub herbaty, a także ze snów w formie analizy ich znaczenia, powtarzania się, pojawiających się tam elementów, postaci, kolorów itp. Wiek dwudziesty pierwszy nastawiony jest bardziej otwarcie na tego typu aspekty codzienności.

Andrzejkowe

Od dawna uznaje się jako formę zabawy wróżby andrzejkowe w ostatni dzień listopada. Jednakże należy tutaj zaznaczyć, że istnieje wiele osób, które faktycznie wierzą w owe wróżby, w ich proroczą moc. Między innymi wymienić tutaj można by takie wróżby, jak lanie wosku, ustawianie butów w stronę drzwi, aby sprawdzić, która panna wyjdzie pierwsza za mąż, obierki z jabłek wrzucane do wody, aby poznać imię przyszłego ukochanego, a także wróżby z zapałek, szpilek, kwiatów, kubków, talerzy, karteczek i liczb.

Karciane

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnego typu książek, które przygotowują i tłumaczą, jak powinno się wróżyć z kart. Jednocześnie jest też duży wybór samych kart, których można do tego celu użyć. Między innymi znajdują się tam karty zwykłe (jak do gry w pokera), karty Tarota, runiczne, cygańskie, Lenormand i wiele innych. Różnią się one między sobą nie tylko wielkością, umieszczonymi na nich znaczkami i rysunkami, ale podobno również i mocą, a także możliwością odpowiadania na dane kategorie pytań, jak i ich skomplikowanie. Ponadto niektóre karty nie pasują do określonych ludzi i nigdy nie udzielą im odpowiedzi, z kolei inne bardzo dokładnie i rzetelnie będą się sprawdzać.

Wahadełko

Jest to jedna z metod wróżenia. Czasami przypisuje się, że z wahadełek korzystają albo wróżki, albo też różdżkarze. Posiadają oni ponadto wiele innych różdżek do przepowiadania przyszłości i leczenia chorych ludzi bądź miejsc. Samo wahadełko stanowi umieszczony na lince przedmiot, najczęściej kryształ, stożek srebrny, miedziany lub złoty itp. Może to być również obrączka, jeśli takie wahadełko ma służyć tylko przepowiadaniu spraw małżeńskich dla panien i kawalerów. Można je wykonać samemu lub też kupić gotowe na licznych targach czy też w sklepie magicznym.

Sny

Coraz częściej ostatnio wraca się do znaczenia snów przez wielu ludzi. Przede wszystkim są one interpretowane poprzez analizę osobistą lub z wykwalifikowaną osobą, pojawiających się w danym śnie kolorów, postaci, przedmiotów, a także całych scen (jak z filmu). Jednocześnie do analizy snów przygotowane zostały liczne senniki, ogólne bądź tematyczne, związane z kategorią względem której chcemy się dowiedzieć odpowiedzi. Wielokrotnie przed snem można intensywnie zadawać określone pytanie, na które chcemy otrzymać odpowiedź. Zalecane jest posiadanie przy łóżku zeszytu i długopisu, aby od razu po przebudzeniu zanotować to, co jeszcze pamiętamy ze snu.

Domino

Nie jest to zbyt rozpowszechniona metoda wróżenia, jednakże według prowadzonych statystyk, dosyć często się sprawdza, kiedy już w ogóle zostanie zastosowana. Jednocześnie należy mieć świadomość, że nie ma osobnych książek do wróżenia z kart domina. Najczęściej informacje te umieszczane są wraz z innymi opisami sposobów wróżenia. Ponadto należy też mieć świadomość, że opisane odpowiedzi na kartach książek posiadają zawężone kategorie i jednocześnie stanowią odpowiedzi przy konkretnie zadanym pytaniu. Karty nie zawsze są w stanie odpowiedzieć na dane pytania, jeśli nie przewidują one w ogóle danych kwestii.

Kości

Ostatnio coraz popularniejsze we wróżeniu stają się kości do gry. Można wróżyć z jednej, dwóch lub trzech kości, zależnie od metody wróżenia. Najczęściej wszystkie trzy opisywane są w książce, w której w ogóle poruszana jest taka metoda wróżenia. Podobnie jak to ma miejsce w przypadku wróżenia z kart domina, kategorie uzyskiwania odpowiedzi na zadane przez siebie pytania są ograniczone. Nikt niestety jeszcze nie opracował uniwersalnych odpowiedzi bądź nie spisał odpowiedzi pod różne kategorie, a jedynie te najbardziej popularne i te, które najczęściej się w tej metodzie sprawdzają.

Back To Top