Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia są oczywiście zaliczane Dio tych najbardziej rodzinnych i ciepłych świąt to bez wątpienia. Przede wszystkim dlatego, że te święta są uważane za naprawdę bardzo wspaniałe, a do tego bardzo słoneczne, choć słońce na dworze nie świeci, a raczej jest siarczysty mróz. Być może dlatego każdy tak bardzo lubi ten rodzaj świąt, bo może się spotkać z praktycznie całą swoją rodziną i to bez żadnych przeszkód. Nie tylko w kościele te spotkania są możliwe, ale także i na kolacjach urządzanych w domach. Nie może zabraknąć tam żadnego z członków naszej rodziny, bo wtedy można powiedzieć, że kogoś zawsze nam będzie brakowało, że cały ten stół wigilijny będzie zupełnie niepełny, a przecież właśnie tak nie może być i to pod żadnym pozorem. Także koniecznie pomyślmy o tych świętach, a także o tym, aby przezywać je wraz z całą rodziną, bo tylko wtedy będziemy szczęśliwi, a na dodatek bardzo, ale to bardzo wypoczniemy, a przecież o to w szczególności nam chodzi i to bez wątpienia.
Śpiewanie kolęd

Zwyczaje świąt Bożego Narodzenia są wprost nadzwyczaj piękne i cudowne. Nie można o nich zapominać pod żadnym pozorem. Przede wszystkim żadne ze świąt bożego narodzenia nie mogą się odbyć bez śpiewania kolęd. To właśnie kolędy wprawiają całą rodzinę w świąteczny nastrój, a także w tą bardzo miłą atmosferę, która udziela się praktycznie każdemu. Być może dlatego, że śpiewamy kolędy, to cze stop tym swoim fałszem łączymy się z całą rodzinką. Jest to piękny zwyczaj, który powinien u nas zagościć przed spożyciem kolacji wigilijnej. Najlepiej by było śpiewać albo jakieś znane kolędy, tak, żeby wszyscy znali ich słowa, albo użyć do tego po prostu śpiewniczka z kolędami, bo właśnie dzięki temu nie pomylimy się, dodatkowo będziemy znali wszystkie słowa, no i nie będziemy ich w zupełnie dziwaczny sposób przekręcać, co naprawdę dość często się nam niestety zdarza. Kolęd i przeróżnych pastorałek jest wiele, na pewno niejednokrotnie słyszeliśmy je nie tylko w kościołach na Mszy Świętej, gdzie nie tylko ludzie zgromadzeni w kościele je śpiewali, ale także i ksiądz, no i wiadomo, że także organista. Więc melodia nie będzie dla nas jakaś tam nadzwyczajnie trudna, aż do tego stopnia, że zupełnie zagubimy się w tym całym rytmie, bo tak się na pewno nie stanie. Także kolęd takich jak Lulajże Jezuniu, czy Cicha noc, albo także Bóg się rodzi nie może zabraknąć, bo wtedy nie będzie pod żadnym pozorem, słychać, że to są święta, a przecież tego byśmy na pewno nie chcieli.
Choinka

Dzieci chyba najbardziej cieszą się nie tylko z tego, że dostaną prezenty, ale także z możliwości takiej, że mogą sobie ubrać wraz ze swoimi rodzicami choinkę, która jest wprost przepiękna. Właśnie tam nie tylko mogą znaleźć się różnego rodzaju bombki, czy świeczki, ale jeśli Mikołaj przychodzi nocą, to także będą to różne prezenty, które naprawdę sprawiają nam wprost można powiedzieć, że niesamowitą radość, która tak bardzo jest dla nas ważna. Choinka może być ubrana przed świętami, albo podczas samej wigilii.
Potrawy

Fantastyczną sprawą dla naszego zmysłu, ale nie ucha, a nosa będą na pewno potrawy. Można by rzec, że to właśnie dzięki potrawom święta zostaną wprost niezapomniane, a przede wszystkim przez nasze kubki smakowe. Dzięki potrawom możemy naprawdę być nie tylko radośni, ale także i najedzeni, co na pewno będzie owocowało świetnym humorem, bez jakichś tam niepotrzebnych chwil. Oczywiście jest pewna zasada jeśli chodzi nawet o potrawy świąteczne. Koniecznie trzeba by było, aby na świątecznym stole znalazło się co najmniej dwanaście potraw, tyle, ile było Apostołów, czyli dwunastu. Niektórzy uważają, że jest to zupełnie niepotrzebne, a także przynosi nie tylko dużo więcej zamętu, ale też i krzątania. Wiadomo, że tak się może zdarzyć, ale pamiętajmy, że potrawy są ważne, gdyż człowiek głodny to człowiek nieszczęśliwy. Tak więc powinno być tyle potraw, ile nasza dusza tego zapragnie. Nie może się tak zdarzyć, że zabraknie ryb, czyli nie tylko karpi, ale też i śledzi, no i koniecznie trzeba spróbować chociaż odrobinę takiej ryby, bo nie można odejść od stołu bez tego właśnie dania. Co jeszcze jest ważne? Przede wszystkim koniecznie trzeba zrobić na pewno kapustę z grzybami, pierożki, a także inne wspaniałe smakołyki dla podniebienia. Rożnego rodzaju sałatki, kutia, czy kluski z makiem to podstawa z dań świątecznych. Te potrawy są wprost wskazane, no i jeszcze barszcz z uszkami i kompot z suszonych owoców do picia. Jeśli ich zabraknie to nie będzie czuć, że to święta.
Świeczki

Kiedy już rzeczy dla wszystkich naszych zmysłów zostały spełnione, czyli na stole znalazły się potrawy, a kolędy będą śpiewne, to także nie może zabraknąć oczywiście świeczek na dworze. Dzięki nim, kiedy ludzie przejeżdżają mogą widzieć tę atmosferę świąt, która jest tak bardzo dla nas ważna. Więc koniecznie trzeba by było, aby takie świeczki zostały przywieszone przez facetów, którzy się tą rzeczą podczas przygotowań do świąt zajmują. Święta będą dzięki temu naprawdę bardzo udane, a także sprawimy sporo radości dla swojego oka.
Prezenty

Oczywiście dzieci nie mogą wprost doczekać się różnych perz netów, które wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki przyniesie nam Święty Mikołaj. Dzięki temu, że są prezenty od razu pojawia się cała radość ze świat, a także przede wszystkim dzieci maja dużo powodów do szczęścia, mogą się bawić, a do tego wprost wspaniale spędzać swój wolny czas. Nie ma co się dłużej zastanawiać Nd prezentami, tylko wybierać takie rzeczy, które przede wszystkim sprawią naszym bliskim sporo radości, a przez to naprawdę będą wprost wniebowzięci, a do tego szczęśliwymi ludźmi. To jest konieczna sprawa. Jednak pamiętajmy, żeby nie wchodzić na głowę w poszukiwaniu jakichś drogich prezentów, bo dzieci jak to dzieci bawią się nimi, a potem je rzucą, gdyż dany prezent się im znudzi. To jest wręcz niedozwolone. Do niektórych domów z prezentami przychodzi Święty Mikołaj i dzieci, które chcą dostać jakiś prezent muszą coś dla Mikołaja zrobić, wykonać piosenkę, czy wyrecytować wierszyk, w zależności od tego, co wychodzi im najlepiej. W innym wypadku Mikołaj z powrotem zabierze nasz prezent ze sobą.

Back To Top