Sakramenty święte

Sakramenty święte

Szczególnie ważnymi uroczystościami w życiu każdego człowieka na pewno będą sakramenty święte. Przede wszystkim dla tych osób, które są zapalonymi katolikami, to te sakramenty będą nie tylko oznaczać wspaniałe imprezy, ale także i będą one mogły przezywać je naprawdę duchowo, co jest bardzo ważną istotną sprawą. Wiadomo, że te sakramenty będą odbywać się w szczególności w kościele, jednak wypadałoby wyprawić jakieś imprezki z tego powodu, gdyż są naprawdę mile widziane, a do tego na pewno dzięki nim idzie będą mogli uczcić te naprawdę fantastyczne święta. Koniecznie trzeba by było o tym właśnie pamiętać i nie szczędzić swoich pieniędzy na wyprawianie swoich imprez. Bez takiej imprezy nie tylko nie może się obejść dziecko, ale i starszy człowiek. Nie tylko zostają one w naszych pamięciach, ale często też ludzie z tej okazji inwestują w kamerzystę, aby ten dzień uwiecznił na kasecie, dzięki której można z powodzeniem wspominać te wspaniałe dni, które dały nam wiele. Także warto o tym pamiętać!
Chrzest

Chrzest sprawia, że nowonarodzone dziecko może zbliżyć się do Boga, czyli być dzieckiem Bożym., zwykle rodzice decydują się na chrzest, kiedy dziecko będzie miało około pół roku. Jest to taki wiek bardzo do tego odpowiedni, bo dziecko zwykle śpi, nic nie czuje, nie płacze jest spokojne, im jest coraz starsze, tym gorzej nie tylko dla rodziców, ale także i dla dziecka, gdyż jest to duży stres, płacz. Dodatkowo często bywa tak, że kiedy dziecko już poi porodzie jest bardzo chore i nie wiadomo, czy przeżyje to rodzice decydują się na bardzo szybki chrzest już w szpitalu. Dzięki temu dziecko jest bliżej Boga, można się o niego modlić, a także być może bardziej przeżyje. Wtedy nie ma takiej dużej wielkiej uroczystości. Szybko zwołuje się księdza, wybiera rodziców chrzestnych, którzy są pod ręką. Może nie jest to bardzo atrakcyjnych chrzest, a także taki, jaki sobie wyobrażamy z huczną imprezką, ale na pewno przynosi wiele ulgi, a także czystego sumienia dla rodziców, którzy ochrzcili takie dziecko. Zawsze można w takim wypadku imprezę urządzić później. Zdarzają się przypadki, że ludzie starsi także decydują się na chrzest, kiedy rodzice tego nie zrobili w młodości, a do tego często bywa tak, że jest on w zupełnie innej wierze, a dopiero w latach swojej dorosłości decyduje się przejść na wiarę chrześcijańską, która jest dla takiej osoby przede wszystkim podstawą życia. Jednak takie osoby niestety już nie mają tak prosto, gdyż przed przyjęciem chrztu koniecznie muszą także zdać egzamin z tych wszystkich zasad chrześcijaństwa, jakie obowiązują, bo inaczej nie będą w pełni prawdziwymi katolikami, to jest pewna sprawa.
Komunia

Komunia święta jest sakramentem, który przyjmuje się wiele razy. Jednakże niektórzy ludzie przyjmują ją zupełnie po raz pierwszy, a są to właśnie dzieci, które skończyły 3 klasę szkoły podstawowej i pierwsza komunia święta to dla nich prawdziwe wydarzenie i wielkie przeżycie. Ale wiadomo, że nie tylko dla nich, bo także jest to fantastyczna sprawa dla ich rodziców, którzy nie tylko robią wszystko, aby ten sakrament został zapamiętany, ale także i przyjęcie po komunii było wprost fantastyczne. Można powiedzieć, że każde dziecko, które wraca do domu po kościele, kiedy już zostało takim pełnoprawnym katolikiem jest szczęśliwe, kiedy w domu jest pełno gości, a ono jest tym najważniejszym człowiekiem na przyjęciu. Każdy zwraca na niego swoją uwagę, a przez to jest dzięki temu wyróżnione. Komunia nie może się odbyć bez gości, którzy potem przyjeżdżają nawet z drugiego końca Polski, a także przede wszystkim bez rodziców chrzestnych, którzy są zobowiązani wręcz uczestniczyć w tej właśnie uroczystości. Dlatego też warto by było koniecznie przygotować się do tej uroczystości. Każde dziecko, które chciałoby przyjąć sakrament komunii musi koniecznie się nauczyć wszystkich zasad, a także katechizmu, żeby egzaminy przejść naprawdę pomyślnie i nie zawalić ich, bo wtedy ksiądz, który dziecko egzaminuje na pewno nie dopuści go do dalszego „etapu”, czyli przyjęcia pierwszej komunii świętej. Koniecznie musimy o tym pamiętać. Potem po całej uroczystości dzieci mają frajdę, gdyż dostają wiele fantastycznych prezentów, o których być może zawsze marzyły.
Bierzmowanie

Sakrament bierzmowania jest jednym z sakramentów, które jednoczy nas z Duchem świętym. Taki sakrament przyjmuje młodzież, która już jest w pełni go świadoma, a także chce go dostać. Często bywa tak, że ksiądz, który prowadzi przez ten sakrament jest tak bardzo rygorystyczny, że wymaga znajomości nie tylko Pisma Świętego, ale także i całego pacierza, bo to jest w tym wręcz konieczne. No i młodzież jest przede wszystkim bardzo maglowana, a do tego koniecznie należy przede wszystkim chodzić na te spotkania, bo bez tego żadnego sakramentu na pewno nie będzie, tego możemy być wręcz pewni.

Małżeństwo

Małżeństwo jest sakramentem dla osób zakochanych w sobie. Kiedy jest się już w bardzo długim związku, czasami nawet przez wiele lat, to w końcu przychodzi taka pora w życiu, że trzeba by było powiedzieć to sakramentalne tak, no i także z tego powodu właśnie wziąć ślub. Ślub można dostać tylko w takim wypadku, kiedy mamy sakrament chrztu, a także bierzmowania. W innym razie niestety, ale ksiądz nas do niego nie dopuści. Poza tym jest to sakrament przyjmowany wyłącznie raz w naszym życiu i w żadnym wypadku nie można go powtórzyć, jedynie potem można mieć śluby cywilne. Jednak właśnie wtedy rodzina nie jest prawdziwą rodziną, a tylko w istnieniu prawa może takową się nazwać. Jest to przede wszystkim wielki zawód dla takiego maluszka, który być może się potem urodzi. No i także ważne jest to, aby ludzie, którzy się pobierają nie byli rodzeństwem, bo w takim wypadku jest to kazirodztwo, a tego nasz kościół katolicki nie uznaje. Koniecznie trzeba by się było zastanowić, czy na pewno tego chcemy, żeby potem nie okazało się, że się być może rozmyślimy, bo nie ma już potem odwrotu.
Kapłaństwo

Czasami niektórzy ludzie zamiast ślubu z druga osobą wybierają drogę kapłaństwa. Po prostu w pewnym momencie ich życia dociera do nich taki głos z nieba, który mówi im, że powinni zostać kapłanami i pomagać Bogu. Właśnie dlatego wiele osób zostaje kapłanami. Ten sakrament jest przyjmowany wyłącznie raz w swoim życiu i kiedy już taki się uzyska to nie można go w praktycznie żaden sposób cofnąć, więc należałoby się przede wszystkim mocno nad tym zastanowić , czy na pewno chcemy być posłuszni do końca swojego życia Bogu.

Back To Top