Wyposażenie kuchni

Dom

Wyposażenie kuchni

Jak wiadomo tą nazwą określa się pomieszczenia, gdzie się gotuje, ale też i urządzenia, na których się gotuje. Są kuchnie elektryczne, gazowe. Kuchnie dzieli się też na czteropalnikowe, trzypalnikowe, dwupalnikowe i kuchenki jednopalnikowe. Zazwyczaj kuchnie czteropalnikowe majątek w sobie piekarnik, nawet i rożen. Wygląd ich, jak i wyposażenie, ciągle się zmieniają. Mają wbudowane termometry, zegary, zapalarki i inne dodatkowe wyposażenie. Jednak należy pamiętać, że wszystkie dodatki podnoszą cenę, jaką producent sobie życzy. Kuchnie kupuje się w sklepach AGD, gdzie jest ich duży wybór. Można też kupić je na stronach internetowych z dostawa do domu pod wskazany adres na formularzu. Jest to teraz najczęściej wybierana forma zakupu przez Polaków, bo pozwala spokojnie przed monitorem wybrać odpowiedni model i nie traci się czasu na bieganie po sklepach. Gwarancję otrzymuje się taką samą, jak w sklepach stacjonarnych. Jednocześnie obowiązuje nas też możliwość zwrotu danego produktu, jeśli nie będzie nam odpowiadał.

Lodówki

Inaczej zwane też chłodziarkami, są w naszych domach od niepamiętnych czasów. Rozróżnia się lodówki domowe różnych rozmiarów i kolorów, jak i przemysłowe, które są stawiane w sklepach czy w rzeźniach. Dawniej lodówki pobierały dużo prądu, ale obecnie producenci zwracają dużą uwagę, aby były one energooszczędne, a sam ich wygląd był bardzo nowoczesny i atrakcyjny. Niektóre mają zamontowane dozowniki wody, telewizory, a nawet są sterowane elektronicznie i zawiadamiają jakiego produktu braku lub jest mało. Lodówki podobnie jak i inny sprzęt można kupić też na stronach internetowych, w sklepach lub na aukcjach z dostawą do domu.

Okapy

Zwane też potocznie wywietrznikami. Mają w sobie zamontowane wentylatory, które są włączane na prąd. Wiesza się je na ścianie nad piecem od pięćdziesięciu do siedemdziesięciu centymetrów, a rurę odprowadza się do komina. Ale są też okapy, które mają filtry węglowe, pochłaniające zapachy i opary podczas gotowania. Wszystko zależy tak naprawdę od umiejscowienia komina względem potencjalnego ułożenia okapu, naszych dostępnych finansów (z filtrami modele są droższe), jak i od miejsca, które mamy na ten cel przeznaczone.

Zmywarki

W ostatnich czasach pokazały się zmywarki do naczyń i mają różne rozmiary, od dużych przemysłowych, do małych w kształcie kuchenki mikrofalowej. Do takich zmywarek potrzebny jest też specjalny proszek lub płyn. Podczas zmywania pobiera prąd i wodę. Producenci starają się, aby były one energooszczędne i oszczędzały wodę. Można je kupić w sklepach AGD, jak i na stronach internetowych. Jednocześnie należy przyznać, że owe zmywarki przede wszystkim przydają się, jeśli nie mamy w zwyczaju codziennie zmywać naczyń lub mamy jakąś imprezę w domu, bo opłaca się jej używać, gdy brudnych naczyń jest więcej.

Kuchnie

W zależności od tego, jaką sobie wybierzemy, takie też ma wyposażenie. Są kuchnie elektryczne, gazowe na gaz z siebie i gazowe na gaz z butli. Kuchnie duże elektryczne i gazowe w swoim wyposażeniu posiadają zapalarki, rożna, termometry, zegary i jeszcze inne udogodnienia. Wszystkie one zależą między innymi od tego, ile pieniędzy chcemy na nią przeznaczyć, jak i od tego ile mamy na nią miejsca, jaką firmę wybierzemy itp. Kuchnie mogą być wolnostojące lub do zabudowy z innymi meblami kuchennymi. Podziałów jest więcej w tej kategorii.

Piekarniki

W ostatnich czasach pokazały się piekarniki samodzielne, w których można piec ciasto, mięso, ziemniaki itp. Mają one w sobie wbudowany włącznik i wyłącznik, czasomierz, termometr i wiele innych. Są one wygodnym wyposażeniem w każdej kuchni, bo jeśli nie piecze się dużo, to jest on bardzo wygodny, nawet do pizzy, zapiekanek itp. Trzeba przyznać, że można je zakupić w formie wolnostojącej, na przykład wielkości kuchenki mikrofalowej lub też jako część kuchni gazowych do zabudowy, z kilkoma poziomami.

Zamrażarki

Jest to inny rodzaj lodówki, który zamraża towar do minusowych temperatur. Można w nich przechowywać żywność nawet do pół roku. sprawdzają się one bardzo dobrze na wsi i kiedy jest daleko do miasta. W dzisiejszych czasach producenci starają się, aby też były one energooszczędne, podobnie jak lodówki. Jednocześnie mogą być one wolnostojące, do zabudowy lub jako część lodówek z osobnymi drzwiczkami lub otwierane tymi samymi, co sama lodówka w sobie. Ponadto trzeba wspomnieć, że nadal popularne są takie duże zamrażarki, prawie przemysłowe, które stosowane były przez nasze babcie.

Back To Top