Fast Food

Fast Food

Fast food

Fast food dla młodych ludzi to najlepsze jedzenie na świecie. Szybkie, z zarazem bardzo smaczne. Młodzież i dzieci wprost uwielbiają te wszystkie smakołyki. Jednak trudno się dziwić, ponieważ jedzenie wygląda bardzo apetycznie, a poza tym nie trzeba tego robić samemu w domu, tylko można wyjść na miasto I coś przekąsić. Fast foody od dawna robią furorę w naszym kraju. A oczywiście zostało to sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych. Jednak Polacy bardzo szybko polubili taką żywność, nie zwracając uwagi, jakie może nieść skutki uboczne. A z pewnością fast food do najzdrowszej żywności nie należy. Coraz więcej Polaków przekonało się, że taka żywność prowadzi tylko do jednego, a mianowicie do kłopotów ze zdrowiem. Takie jedzenie jest ogromnym źródłem tłuszczu, co przyczynia się przede wszystkim do otyłości, a później do rozwoju miażdżycy. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, co jemy i w jakich ilościach. Fast food w niewielkich ilościach z pewnością nam nie zaszkodzi. Dlatego tak ważny jest umiar.
Frytki

Nadeszły niestety takie czasy, że człowiek jest coraz bardziej zapracowany i na nic nie ma się już siły poza pracą. Jadamy coraz częściej na mieście, ponieważ na domowe obiady nie ma się niestety czasu i ochoty. Najszybszym rozwiązaniem są wtedy przydrożne bary, bądź też sławny Mcdonalds. A najbardziej uradowane są dzieci z tego powodu. Jednak należy się zastanowić, czy takie jedzenie jest zdrowe i nie wpływa negatywnie na nasz organizm? Warto zwrócić uwagę, czy z braku czasu to rozwiązanie z jedzeniem na mieście jest rozsądne I nikomu nie zaszkodzi? Te uważane przez nas smakołyki są prawdziwą bombą kaloryczną. Najczęściej w tych miejscach z pewnością zamawiamy frytki, które można łączyć z kurczakiem, bądź też kanapką z mięsem. Jednak ten rarytas, który stał się doskonałym dodatkiem do mięs jest niezwykle kaloryczny. Porcja 200g frytek ma w sobie aż 606 kcal. Ci, którzy zwracają uwagę na kalorie z pewnością złapią się za głowę. Jednak liczby nie kłamią, a mówią same za siebie. I ta brutalna prawda uświadamia nas w tym, że jedzenie tego typu nie tylko jest kaloryczne, ale również wpływa na nasze samopoczucie i nastrój. Z pewnością ci, którzy nie wyobrażają sobie życia bez frytek stwierdzą, że to jakieś brednie i oszustwo. Jednak statystyki i liczby nie kłamią. Taki ziemniak przyrządzony w postaci frytek nasiąknięty jest niską jakością tłuszczu i dzięki temu pełen jest substancji toksycznych. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, co jemy i w jakich ilościach, ponieważ możemy zaoszczędzić sobie kłopotów.
Zapiekanka

Z pewnością wielu starszych ludzi pamięta sławne bary mleczne. Jednak w dzisiejszych czasach są już coraz rzadziej spotykane. Takie bary zastępowane są barami przydrożnymi, w których można kupić coś na wynos i niekoniecznie zdrowego. We wszystkich takich barach najbardziej popularne są zapiekanki, które wykonywane są ze zwykłych bagietek z dodatkiem warzyw, mięsa i żółtego sera. Bardzo szybki, a jednocześnie i niedrogi sposób na złagodzenie głodu. Taka zapiekanką można się z pewnością najeść do syta.
Pizza

Z pewnością nie każdy z nas lubi gotować i popołudnia, czy też wieczory spędzać w kuchni. Idealnym wyjściem dla takich anty kucharzy jest jedzenie na mieście. Możemy dzięki temu uniknąć wielu rozczarowań w kuchni i przy okazji najeść się do syta. Najczęściej odwiedzanymi miejscami są oczywiście przydrożne bary i pizzerie. Gotowe jedzenie otrzymujemy po kilkunastu minutach i możemy się najeść ile tylko chcemy. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są również pizze na telefon. Wykręcamy numer pizzerii, zamawiamy ulubioną pizze i jedzenie przyjeżdża do nas. Nawet nie trzeba ruszać się z domu, wszystko dostajemy pod same drzwi. Bardzo prosty i wygodny sposób, aby po ciężkim dniu lub tygodniu zjeść coś, czego nie trzeba będzie sobie samemu przygotować. Głód będzie szybko zaspokojony, a my będziemy mogli odpocząć. Jednak, czy takie codzienne jedzenie w postaci pizzy jest zdrowe? Czy dostarcza nam jakichkolwiek substancji odżywczych? Jak wynika z badań wszystkie tego typu posiłki są kaloryczne. Spożywanie ich w większych ilościach nie prowadzi do niczego dobrego, a jedynie prowadzi do kłopotów ze zdrowiem. Powinniśmy, zatem zwrócić szczególną uwagę na to, co jemy, ponieważ tak zwane fast foody są bardzo niezdrowe. Zajadając się pizza z pewnością nawet nie zwrócimy uwagi, że zawiera ona aż 2000 kcal. Trudno nam w to uwierzyć, a jednak. Bardzo często sięgamy po jedzenie i niestety nie zwracamy żadnej uwagi, co się w nim znajduje, jakie składniki. Taka średnia pizza zawiera mnóstwo tłuszczu, cukru oraz sodu. Niestety jest bardzo uboga w białko i inne składniki odżywcze.
Hot dog

Do niezdrowej żywności jak najbardziej można zaliczyć również hot dogi. Dla wielu ludzi jest to najlepsze jedzenie na świecie. I niestety mało ludzi zdaje sobie sprawę, że takie jedzenie jest swoistą trucizną. Hot dog może nie wygląda na jedzenie, które zawiera w sobie mnóstwo kalorii, a jednak nie należy do najzdrowszych. Jedna porcja zawiera aż 470 kcal. Jednak trudno oprzeć się pokusie i nie spróbować tak apetycznego hot doga. Niektórzy z pewnością wiedzą jak taki hot dog jest niebezpieczny dla naszego, a jednak nie odmawiają sobie przyjemności zjedzenia.
Hamburger

Z czym kojarzą nam się bary szybkiej obsługi? Jedni powiedzą, że z wyśmienitym jedzeniem, na które nie trzeba długo czekać. Inni natomiast stwierdzą, że w takich barach znajduje się jedzenie niezdrowe i nieapetyczne. I którzy mają racę? W takich barach można kupić hamburgery, które przygotowywane są bardzo szybko. Wystarczy tylko bułka, kawałek mięsa i trochę warzyw do dekoracji. A poza tym jedzenie nie jest drogie i każdy z nas raz na jakiś czas może sobie pozwolić na coś takiego. Najczęściej po takie właśnie hamburgery sięgają młodzi ludzie, którzy widzą w tym coś niezwykłego i pysznego. Szybki sposób, aby zaspokoić głód. Jednak takie jedzenie nie przynosi nam żadnego pożytku, a wyłącznie szkody. Jedna porcja hamburgera zawiera około 320 kcal. Trudno uwierzyć w to, że w takiej małej bułeczce mieście się ich aż tyle. Te liczby, które podawane są przez dietetyków w postaci kalorii są z pewnością przestrogą dla ludzi, którzy korzystają z takiego jedzenia zbyt często. Dlatego zastanówmy się nad tym poważnie.

Back To Top