Uroczystości

Uroczystości

Tak naprawdę ludzie są takimi istotami, że przede wszystkim bardzo lubią się gościć, no i spędzać bardzo miło, ale i przyjemnie swój wolny czas od pracy. Właśnie dlatego tak bardzo ważne są te wszystkie święta, a także różne inne uroczystości, które tak bardzo są dla nas ważne i upragnione. Nie tylko w taki sposób możemy spędzić mnóstwo czasu ze swoją rodziną, ale także i odpocząć, co jest wręcz istotne do tego, aby później móc lepiej pracować i spełniać swoje obowiązki. Praca jest bardziej wydajniejsza, ale lepiej i szybciej nam idzie, a przede wszystkim właśnie o to chodzi. dlatego też koniecznie trzeba obchodzić by było święta ustanowione przez państwo, ale także i przez kościół, bo wręcz można powiedzieć, że niedopuszczalne jest to, aby o jakimś świecie zapomnieć, bo niestety, ale to grozi albo obrażeniem się drugiej bliskiej nam osoby, albo nawet i całej rodziny. Także koniecznie musimy właśnie o tym wszystkim pamiętać, bo święta są naszą koniecznością. Bez nich zapracowalibyśmy się, a poza tym nie moglibyśmy sprawiać dużo radości innym ludziom.

Boże Narodzenie

Chyba najbardziej lubianymi, a także popularnymi świętami kościelnymi są święta Bożego Narodzenia. Można nawet by rzec, że tę uroczystość na pewno obchodzi każdy Polak, który wierzy w chrześcijaństwo. Niezwykle przykrym wydarzeniem jest spędzenie tych rodzinnych świąt w swoim domu w samotności. Niestety niektórzy ludzie tak właśnie robią, szczególnie te osoby, które są bardzo skłócone ze swoją rodzina, wtedy od tych bardzo ważnych świąt można nawet powiedzieć, że uciekają, gdyż strasznie robi im się z tego powodu przykro. Także trzeba by było koniecznie pamiętać o tym, aby spędzić je w gronie rodzinnym, a dodatkowo spełnić wszystkie te wręcz niezbędne zasady, jakie dotyczą tych świąt, bo tak naprawdę można powiedzieć, że tylko w takim przypadku święta będą tak bardzo przez nas oczekiwane i udane. Święta Bożego Narodzenia to nie tylko prezenty, ale także i spotkania rodzinne, cała ta wieczerza, która składa się z 12 potraw, a także chodzenie do kościoła, poszczenie przed świętami. Jest naprawdę całe mnóstwo zasad ku temu, jak najlepiej można by było zachować się podczas tych świąt. Tylko ludzie, którzy tych wszystkich zasad dopełnią mogą być naprawdę zadowoleni z siebie i szczęśliwi, że spędzili w naprawdę wspaniały sposób całe te święta. Dodatkowo podczas nich nie można zapominać o swoich bliskich, którzy w tym właśnie wydarzeniu koniecznie muszą uczestniczyć, bo przecież nie ma innego wyjścia. Trzeba by było właśnie o tym pamiętać, bo tylko święta ze swoją rodziną będą dla nas prawdziwą radością.

Święto zakochanych

Wiadomo, że dość istotnym świętem, które przyszło do nas ze stanów Zjednoczonych jest właśnie święto zakochanych, czyli walentynki. Obchodzone jest ono 14 lutego, w dzień świętego Walentego. Nie tylko świętują osoby zakochane, ale także o single, którzy być może bardzo czekają na tę swoją drugą połowę i czasami wręcz marzą o tym, aby tylko w jakiś cudowny sposób dostać walentynkę. Jest to naprawdę fantastyczna sprawa, kiedy ją dostajemy, gdyż znaczy to, że właśnie ktoś nas kocha, że jesteśmy dla kogoś bardzo ważni. Jednak wielkie rozczarowanie przychodzi wtedy, gdy nie dostajemy zupełnie żadnej kartki walentynkowej, bo niestety, ale w takim wypadku czujemy się nie tylko bardzo smutni, ale także niestety, ale zawiedzeni, a to jest okropne i upokarzające nas uczucie. Musimy się po prostu z tym pogodzić, że tak na naszym świecie bywa. Czasami ktoś nas bardzo kocha, wielbi, bardzo tej osobie się podobamy, innym razem znowu niestety wcale nie. Ale być może dzięki takiej wysłanej do nas walentynce zobaczymy, że jednak ktoś się nami naprawdę bardzo interesuje i zacznie się z tego ta wielka miłość, która przełamie nie tylko cały smutek, ale także strach i lęki przed zupełnie nowym niespodziewanym uczuciem. Także warto jest o tym pamiętać, że walentynki nie prze wszystkich są traktowane w żartobliwy sposób, bo niektórzy biorą je zupełnie na poważnie, także dzięki temu jest to szansa na nowy związek, a nie tylko na samotność, która bardzo nam doskwiera i powoduje, że jesteśmy nieszczęśliwi.

Wielkanoc

Kolejnym bardzo ważnym świętem kościelnym, chyba tym najważniejszym w życiu całego kościoła katolickiego jest święto Wielkiej Nocy. Właśnie podczas tych świąt obchodzi się uroczystość wniebowstąpienia Pana Jezusa, a także jego zmartwychwstania. Nie może wtedy zabraknąć nie tylko tych wszystkich zwyczajów, które panują w naszej religii, ale także i kulturze, no i koniecznie trzeba chodzić w ten czas do kościoła. Jeśli już będziemy w kościele podczas rekolekcji, a także podczas dwóch dni świąt, to możemy być wręcz pewni, że dostaniemy odpust zupełny, który tak bardzo nas interesuje i jest dla nas niesamowicie ważny, bo tylko dzięki niemu można się dostać bez żadnych przeszkód prosto do nieba, a chyba wszyscy byśmy tego bardzo chcieli i to koniecznie. Więc trzeba by było o tym właśnie pamiętać, bo nie ma innego wyjścia. Dzięki odpustowi otwiera nam się droga do nieba, więc święta są najlepszym wyjściem do tego, aby o nim pamiętać. No i o tych wszystkich zwyczajach, jak i swojej rodzinie również.

Sakramenty święte

Oczywiście ważnym wydarzeniem dla każdego katolika jest obchodzenie tych wszystkich sakramentów świętych. Jest to niewiarygodna uroczystość, o której koniecznie trzeba by było pamiętać. Niektóre sakramenty obchodzimy tylko raz w swoim życiu, inne znowu po kilka razy, a nawet kilkadziesiąt. Przed prawie każdym sakramentem jest jakiś sprawdzian wiadomości z wiary, no oprócz chrztu, no bo wiadomo, że małe dziecko nie jest zdolne czegokolwiek się nauczyć, to jest wręcz pewna sprawa, o której należy pamiętać.

Święta okolicznościowe

Oczywiście każdy człowiek ma swoje jakieś tam indywidualne święta, które naprawdę bardzo ceni, a także szanuje i obchodzi. Niektórzy bardo lubią obchodzić urodziny, inni znowu imieniny. Jeszcze inni pamiętają o dniu kobiet, czy dniu ojca, dziecka, matki, babci, dziadka. Jest naprawdę całe mnóstwo różnych świąt okolicznościowych, o których bez najmniejszego wątpienia nie możemy zapominać, bo to jest wręcz można powiedzieć, że niedopuszczalna sprawa. Także nie zapominajmy o nich i o tym, żeby składać jubilatom życzenia.

Back To Top